Robotla Tıkanıklık Açma

Robotla tıkanıklık açma çalışmaları, ana gider hatlarında veya logar borularında da yapılmaktadır. Ana gider hatlarının tıkanması, tüm binayı olumsuz etkileyen ciddi bir sorundur. Bunun dışında çevreye kötü koku yayılmasına da sebep olur.

 

Firmamız robotla gider tıkanıklığı açma çalışmaları sırasında, en yakın tuvalet girişinden logar kuyusuna kadar kamera ile inceleme yapmaktadır. Bazı durumlarda logar kuyusunun yeri bilinmemektedir. Bu gibi durumlar söz konusu olduğunda, detektör cihazı ile logar kuyusunun yeri tespit edilir.

Detektörle logar tespiti deneyim gerektiren bir iştir. Detektör ile logar kuyusu arama çalışmalarını işinde uzman olan ekiplerimiz yapmaktadır. Ekiplerimiz uzman olduğu için, logar kuyusu tespit çalışmaları çok daha kısa zaman almaktadır.

Logar kuyusu tespit edildikten sonra öncelikli olarak logar kuyusunun içi kontrol edilir. Uzun süre logar kuyusu bakımı yapılmayan yerlerde logar kuyusunun içi pislikle dolabilmektedir. Logar kuyusunun dolması suyun geri tepmesine sebep olur ve tuvaletten su taşması yaşanır.

Logar kuyusu dolmuşsa, ekiplerimiz logar kuyusu temizliğini gerçekleştirmektedirler. Tüm işlemleri firmamız yapmaktadır.

Logar kuyusu temizliği tamamlandıktan sonra, kameralı görüntüleme cihazı ile logar borularının içi en yakın tuvalete kadar kontrol edilir. Bu sayede logar kuyusundaki olası bütün sorunlar tespit edilir. Eğer logar kuyusunda tıkanıklığa sebep olan bir cisim varsa, robotla pimaş açma işlemi yapılarak sorun giderilir.

Ancak bazı durumlarda logar borusunda çökme meydana gelmektedir. Bu gibi durumların tespiti yine kameralı görüntüleme cihazı ile mümkündür. Logar borusunun çökmesi nadir yaşanan bir olaydır. Logar borusu, üstündeki toprağın basıncına dayanamaz ve çöker. Bu durum tıkanıklığa sebep olur.

Logar borusunda çökme meydana geldiğinde, robotla gider açma işlemi işe yaramaz. Bu durumda toprağın kazılarak, logar borusunun çıkarılması gerekir. Onarım ekiplerimiz, yeni logar hattı döşeme işlemlerini de gerçekleştirmektedirler.

Kurumsal firmalar aracılığı ile alacağınız tıkanıklık açma hizmeti son teknoloji ile tasarlanan modern cihazlar aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Bu cihazlar detektörlü ya da kameralı olarak tasarlanmış cihazlardır. Bütün gider borularınızda meydana gelen tıkanıklıklar için kullanılabilen modern cihazlarla işlem yapan ve alanında uzman ekipler işlemlerini oldukça kısa bir süre içerisinde gerçekleştirmektedirler.